Dominik Cumhuriyeti’ne İhracat Nasıl Yapılır?

0 11

Dominik Cumhuriyeti’ne İhracat nasıl yapılır? Ticaret her zaman para kazanma yolları içinde yer alır; ülkemiz birçok küçük ve orta yatırımcı yeni keşifler yapmak için başka ülkelere ticaret yapmayı düşünüyor. Avrupa ve Ortadoğu’nun büyük ülkelerine yıllardır ticaret yapılıyor. Hem ülkemiz hem de başka ülkeler bu ülkelerin ihtiyacını karşılama noktasında elinden geleni yaparken orta ve küçük seviyede bulunan yatırımcıların daha farklı alanlara yönelmesi gerekiyor.

ABD ve Rusya gibi dünya devletine ticaret yapmak her zaman çok zor olmuştur hem konulan sınırlar hem de bu ülkelerin kendi ihtiyaçlarının büyük bir kısmını sağlaması ticaret konusunda sadece büyük yatırımcıların elini güçlendirir. Bu yüzden daha küçük ve büyük ülkelerin pazarı haline gelmemiş ülkelere ticaret yapmak mantıklı olacaktır. Dominik cumhuriyeti bu ülkelerden biri olarak dikkat çekiyor, Dominik cumhuriyetine nasıl ihracat yapılır?

Dominik Cumhuriyeti’ne İhracat Nasıl Yapılır?

Öncelikle ticaret yapılacak ülkeyi ele almak ve tanımak gerekiyor, dünya üzerinde çok tanınmayan bir ülkeden bahsediyoruz. Ülkemiz içinde bu geçerli belki de acun ılıcalı ve yaptığı program olmasaydı ülkemiz de milyonlarca kişi bu ülkenin adını hiç duymayacaktı. Dominik cumhuriyeti 10 milyon nüfusa sahip ve dili İspanyolca olan bir devlettir. İspanyollar coğrafi keşifler sırasında bu ülkeyi koloni olarak kullandıklarından ülke dili de yerli dilden değişmiştir. Ülkede Portekizce ve İngilizce dilleri de az da olsa konuşulmaktadır. Bu ülke genel olarak çok zengin ve üretim yapan bir ülke değildir. Bu yüzden birçok ihtiyacını dışarıdan almak için çok uygun bir ülke olarak bilinir. Dominik ülkesi ile ticaret yapmak sizler adına karlı bir yatırım olabilir.

Bu ülkede işinizi çok büyütme şansınız da vardır. Ülkeye halen büyük yatırım ülkeleri girmediği için sizler bu pazarda öne çıkabilirSiniz. Dominik cumhuriyeti para birimi olarak pes denilen bir para kullansa da dışarıya ihracat ve dışarıdan ithalat yaparken dolar para birimi d karşımıza çıkabilir. Ülke içinde kendi mallarını alıp satarken yerli para birimleri olan peso para birimi kullanılmaktadır. Bu para birimi ülkemiz parası karşısında çok da değerli değildir. 1 TL yaklaşık olarak 6 peso eder ki bu da ticaret bakımından karlı olacak fikirleri ortaya çıkaracaktır.

Dominik Cumhuriyeti’ne ne satarım?

Dominik cumhuriyetine yapacağınız ihracatta hangi türden yatırımcı olduğunuza karar vererek başlamalısınız. Büyük yatırımcılar için ülkeye satılabilecek en doğru ürün otomobil olarak biliniyor. Ülkemiz de bu ülkeye yapılacak otomobil ticaretinde çok karlı çıkabilir ve kendinize Pazar yeri bulmuş olabilirsiniz. Bu ülkenin otomobil ticaretinde sizlere tek şartı 5 yılın altında kalan araçları getirmenizdir. Eski arabaları ülkeye yasal yoldan sokmak kolay bir işlem olmayacaktır.

Kimyasal ürünler

Dominik cumhuriyeti kendi sanayisi olan bir ülke değildir, yani ülkede birçok ürün üretilemiyor. Bu yüzden orta halde yatırımcılar için en güzel yatırım kimyasal ürünleri satmak olacaktır. Kimyasal ürünlerden kasıt birçok temizlik ürünü olabilir ve bu işlere benzer ürünler çok büyük ilgi görecektir. Bu satış sizleri hem çok karlı bir duruma getirecek hem de yaptığını işte devamlılık sağlayabileceksiniz.

Giyim ürünleri

Dominik cumhuriyetinde satılacak ürün olarak giyim ürünleri yani genel adı ile tekstil ürünleri çok fazla satışı yapılacak ürünlerdir. Bu ürünleri satmak için güzel bir anlaşma ile Türkiye’den ucuza çıkardığınız zaman Dominik’te pahalı şekilde satıp kar elde etme konusunda büyük alışverişler yapabilirsiniz. Ülkenin genel yapısı çok yağışlı olduğu için tekstil hammaddesi çok fazla yetişmiyor bu şekilde de tekstil alanında ilerleme kaydetmemişler. Ülke içinde tekstil ihtiyacı ise az değil 10 milyon nüfus var ve bunların hepsi giyimlerini bir şekilde sağlamak zorundadır. Küçük yatırımcılar içinde yapılabilecek işlerden biri olan tekstil ihracatı karlı yatırımlardan biri olacaktır. Ülkeye ihraç edilecek ürünlerin çeşitliliği fazla olsa da sizlere örnekleri verdik.

E-ihracat nasıl yapılır?

Ürünleri bir ortak yardımı ile alıp satmak en doğru karardır, Dominik yakın bir ülke değildir ve uçakla bile 1 güne yakın sürer. Bu kadar uzak mesafeye ürün götürmek hem maliyetli hem de zor olan bir iştir. Bu yüzden orada bulacağınız bir yatırımcı ve ya diğer adı ile ortak sizlerin işini çok kolay kılacaktır. Bunun için yapacağınız Dominik’te ticaret sitelerine bakıp iletişime geçmek olacaktır. Bu iletişimden sonra iş garantisi olan durumları bulun. Fatura kesmek ve ya sigorta, kasko gibi durumlara bakın. Bu durumlardan sonra aklınızda bulunması gereken başka bir yöntemde takas olacaktır. Bu şekilde para birimi düşük olan ülkeler ile yapacağınız ticarette peşin para yerine takası düşünebiliriniz.

Ülke parası ucuz olduğu için bir verdiğiniz mal karşılığında 3 alabilirsiniz. Tekrar o malları kendi ülkemizde satmak sizlerin karını katlayacaktır. Ticarette önemli olan kar etmek değildir, önemli olan en çok karı etmektir. Bu yüzden oradan alıp burada satabileceğiniz ürünlerin listesini çıkarın ve ülkemiz ile ilgili raporlar çıkarıp karşılaştırın. Bu şekilde en karlı yolu bulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.