Hindistan’a İhracat Nasıl Yapılır?

0 12

Hindistan’a İhracat nasıl yapılır? Hindistan tarihin akışını değiştiren ticaret merkezlerinden biri olarak biliniyor, tarihin gördüğü ticaret olaylarına baktığımız kral yolunun bu ülkeden başlaması ve sonrasında yaşanan Avrupalı devletlerin yaptığı keşifler yine bu ülke üzerine yapılmıştır. Günümüzde de Hindistan önemli bir ticaret merkezi olmaya devam ediyor. Dünyanın nerdeyse 4/1lik kısmı bu ülkede yaşıyor ve bu insanların birçok şeye ihtiyacı var. Hindistan ticaret yapmak için ne kadar doğru bir ülke olsa da bir o kadar da riskli bir ülkedir. Hindistan din çeşitliliği olan bir ülke olmakla birlikte zengin ve fakir yani ikiye bölünmüş bir ülke olarak da biliniyor. Bu kadar çeşitliliğin olduğu bir ülkeden bahsedince söz konusu ticaret dengeleri iyi seçilmelidir.

Hindistan’a ihracat nasıl yapılır?

Hindistan ne kadar kalabalık bir ülke olsa da bir o kadar da gelişen bir ülke ve kendi ihtiyaçlarını görmeye çalışıyorlar. Böyle bir nüfus ne kadar ihtiyaçlarını gidermeye çalışsa da yine birçok noktada eksik olan bir ülke olduğu için insan profili doğru analiz edilmelidir. Hindistan kalabalık nüfusu giyim konusunda eksiklik yaşayan bir ülke olarak biliniyor, dizilerde ki giyimler sadece özel gün kıyafeti ve orada ki insanlar da bizler gibi giyiniyor. Bu yüzden giyim konusunda Hindistan’a açılabilirsiniz. İkinci bir nokta ise teknolojik aletlerdir, Hindistan’a ait teknolojik aletler ne kadar fazla olursa olsun yine ülke ihtiyacını karşılamıyor ve yine satılabilecek ürünler içinde yer alıyor. Hindistan’ı doğru araştırdığınız zaman doğru bir Pazar olacağından hiç şüphe duymuyoruz.

Hindistan ile Türkiye arasında birçok ticaret yapılıyor, ülkemizin tahıl ihtiyaçları ve baharat ihtiyaçları yine bu ülkeden karşılanıyor. Hindistan ile yapılacak iş fikirlerinde takas eski bir usul olsa da çok karlı ticaretler ortaya çıkabilir. Fikrinizde o ülkeye satacağınız ürünlerin karşılığını para olarak değil de baharat gibi ülkemiz de pahalı ama onlarda ucuz olan ürünlerle alıp bu işi daha da karlı hale getirmek sizlerin elinde olan bir durumdur. Ticaret sadece ürün satıp para almak ile gerçek olmayacaktır. Ticaret işin sonunda en karlı hale geleceğiniz al sat yöntemi olacaktır.

Hindistan’a e ticaret satışı

E- ticaret, günümüz ticaretinde en önemli rolü oynamaya başladı, birebir görüşmeler daha çok büyük ticaretlerde kaldı, dikkatli bakarak onlar bile e-ticaret yoluyla işlerini yapmaya başladı e-ticaret yöntemi Hindistan için ne kadar uygun önce ona bakalım. Hindistan fakirlerin ve zenginlerin ikiye böldüğü ülkelerden biridir. Bu ülke içinde ticaret sınıfınız zengin kısımsa o zaman e- ticaret büyük bir yöntem ve ulaşım mekanizması olacaktır. Tam tersi daha fakir kısma ticaret yapmak istiyorsanız o zaman e ticaret yönteminde bir aracı kullanmak daha mantıklı olacaktır. Hindistan’a ticaret yapmak istiyorsanız o zaman mutlaka İngilizce bilmek zorundasınız. İngilizce ortak dil olarak ülkede çokça konuşulur bununla birlikte başka dillerde kullanılır.

Hindistan dünya ticaretinde büyük rol oynayan ülkelerden bir tanesi olmakla birlikte ulaşım açısından da güzel bir ülke olarak bilinir. Hindistan ulaşım olarak ticarette kullanacağınız mala göre değişik ulaşım yolarına sahip bir ülke olacaktır. Büyük ticaretlerde Hindistan en kolay ulaşım gemi ticareti olacaktır. Gemiler daha çok yük alması bir tarafa daha ucuz bir ticaret ulaşım aracıdır. Hindistan ile ticarette tabi ki alternatif yollarda vardır. Sizler yapacağınız ticarette en mantıklı ve ucuz yolu seçmek zorundasınız. Ticaretlerde masrafları kısmak ve devamlılık içinde sürekli ucuz yoldan mal göndermek sizleri daha çok kara sokacaktır.

Hindistan’a nasıl yerleşirim?

Hindistan ile sürekli ticaret yapmak ve işi iki taraflı olarak yürütmek isteyen kişiler mallarını orada satmak isteyeceklerdir. Oraya yerleşmek için öncelikle çalışma izni almak zorundasınızdır, Hindistan da farklı diller kullanıldığını sizlere söylemiştik bu yüzden o ülkede yaşamak için İngilizce bilmeniz gerekiyor. Hindistan ülkede ki kalabalık nüfustan kaynaklı ülke ekonomisine kaynak sağlayacak nitelikli kişileri ülkesine alıyor. Bu yüzden Hindistan’a gitmek için dil bilmek, bir üniversite bitirmek ve ekonomik amaçla gitmek gibi nedenler sizleri başvurular içinde daha da öne çıkarır. Hindistan’a ulaşmak terimi çok zor olmayan bir hayal ve ticaret için bizlere göre doğru ülke olarak görülüyor. Başta da dediğimiz gibi ticaret konusunda ne satacağınıza dikkat etmeniz gereken bir ülkeden bahsediyoruz. Her şeyi üretmeyi başaran bir ülkeden bahsediyoruz ama nüfus olarak çok kalabalıklar ve yetişemiyorlar.

Hindistan’da gümrük vergileri yüksek mi?

Hindistan ile ticaret yapmak istiyorsanız tabi ki de ülkeye bazı vergiler vermek zorundasınız. Hint ülkesi birçok geminin durak yeri ve hala tarım konusunda büyük ülkeler arasında yer alıyorlar. Ülke bu kadar nüfusa sahip olunca ülke içinde ki insanları da beslemek için vergiler gerekiyor. Avrupa ülkeleri dünya üzerinde birçok vergi uygularken Hindistan gibi bir ülkeden tarım ürünleri alırsak yüzde 8 vergi öderseniz. Diğer ürünlerde de yüksek vergiler olmayan Hint ülkesinde başta da olduğu gibi takası önermemizin nedeni vergilerdi. Bu şekilde daha düşük vergilerle büyük karlar elde edersiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.