İthalatı Kimler Yapabilir? Detaylı Liste!

0 17

 

İthalatı kimler yapabilir ve ne şekilde ön plana çıkarabilir? Gelin hepsini bu konuda incelemeye başlayın ve rahat bir yapıyla süreçleri kullanalım. Bildiğiniz gibi ithalat konularında önemli olan vergi numaranızın olmasıdır. Bu yüzden şahıs şirketi kurarak da bir konu hakkında detaylı çalışma yapabilir ve çözümleri de kendinize göre kullanabilirsiniz. Vergi usul kanunu dahilinde yapılacak olan ithalatlarda önemli olan seçenekleri en iyi şekilde kullanmanız olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizin için en uygun şartlara göz atmaya başlayın. Bizim önerimiz güncel şartları en iyi seviyelerde kullanmak adına olacaktır.

Şayet bir vergi numaranız yok ise, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yazılı bir şekilde başvuru yaparak vergi numarası alabilir ve hemen ithalat yapmaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak baktığımız zaman, bildiğiniz gibi ithalat biraz daha kolay bir işlem. Çünkü ihracat için Pazar ve ticaret hacmi, satılacak ürün, niş piyasa gibi detaylar gerekirken ithalat için bunlara gerek yoktur. Genel olarak vardır ama bu kadar teferruatlı değildir. Mal satışında işler biraz daha teferruatlı iken (ki daha kolay satılır ama teferruat çoktur), ithalatta genellikle sınırlandırıcılar yüksektir. Bir şekilde kota konur ya da yüksek vergi oranları ile az ithalat yapılmasına teşvik edilir.

Eğer alacağınız ürün dahilde işleyip yeni bir katma değer yaratıp satacağınız bir ürün değil ise, ithalatta genellikle her ürünün, her ülkenin ve malın kendine göre bir inceleme hacmi vardır. Alternatif ve yoğun bir kullanımla birlikte karşımıza çıkarılan ve detaylı bir çalışma ile ön plana çıkarılan bütün yeni ürünler ve hizmetler için bilgi almanız gereklidir. Bu yüzden ithalat süreçleri biraz daha belge olarak teferruatlı ve maliyetli olabilir. Ürününüze göre detaylara bakmakta fayda var.

Vergi numarası olmadan ithalat yapma

Bunun için de aşağıda yer alan maddeler dahilinde çalışabilirsiniz:

          Özel anlaşmalara dayalı olarak ithalat yapabilirsiniz

          Kitap ve diğer yayınlar için ithalat yapabilirsiniz

          Türkiye üzerinde açılan ve özellikle uluslararası fuar ve sergilerde perakende satışa izin verilen bazı mallar için ithalat

Bu ürünler için vergi numarası olmadan da ithalat yapabilirsiniz.

Güncel olarak ön plana çıkarılan vergi detaylarını ve farklı yapıları sitemiz üzerinde yer alan alternatif içerikler üzerinden de görebilir ve bu konuya dair detayları da online olarak yeniden inceleyebilir ve takip edebilirsiniz. Geç kalmayın ve sitemiz üzerinde yer alan çalışmaları da bu süreçler dahilinde yapmaya başlayın. Hem daha hızlı, hem de daha etkili bir şekilde bütün çözümleri kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Daha rahat, daha estetik ve hızlı bir yapıda karşımıza çıkacak olan bu süreçleri kendiniz de yakından takip edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.