Laos’a İhracat Nasıl Yapılır?

0 9

Laos’a İhracat nasıl yapılır? İthalat ve ihracat dünya dengelerinin oluşmasında büyük rol oynuyor. Genel de dünya çapında zengin olan kişilere baktığımız zaman ihracat ve ithalat yani kısa adı ile ticaret yapmışlardır. Ticaret çok karlı bir iştir ama birkaç şey isteyen bir meslektir. Öncelikle ticaret yapmak için paranız olması lazım, limon alıp satmak için bile bir maliyet gereklidir. İkincisi bu konuda yeteneğiniz olması lazım, ticaret gelişi güzel yapılan bir meslek değildir. Ticaret yapmak için bu işe karşı bir yetenek gerekir. Sizlerde bu ikisi varsa o zaman üçüncüyü her halükarda kazanırsınız. Ticaret yapmak için üçüncü maddemiz tabi ki de iyi bir araştırmacı olmaktır.

Laos’a İhracat Nasıl Yapılır?

Ticaret yapmak için kendi ülkenizden değil de başka ülkelerden mal alıp mal satmak daha kazanç getiren bir durum olur, bu durumu dikkatle inceldiğinizde önde gelen ticaret adamları hep bu yolu tercih eder. Yine küçük çapta bir ticaret yapmak istiyor ve bunu ilk adım olarak düşünüyorsanız yapacağınız ilk şey büyük ülkeler yerine ihtiyacı bol olan küçük ülkeleri tercih etmek olacaktır. ABD ve Rusya gibi dünya devleri birçok ihtiyacını kendi sağlayacak güçte olmakla birlikte büyük olan ihtiyaçlarını da kendileri gibi büyük işletmelerden alma taraftarı olan ülkelerdir. İsmini bile ilk defa duyduğunuz Laos cumhuriyeti belki aklınızda olmayan bir ülke olabilir ama sizler çok karlı yatırımlar getirebilir.

Laos Cumhuriyeti

Bir ülke ile ticaret yapmak için önce o ülkeyi iyi bilmek gerekir, Laos cumhuriyeti Asya da bulunan küçük bir ülkedir, nüfus olarak otalama 6-7 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte uzun süre Çin egemenliğine kalmış devletlerden biri olarak bilinir. Ülke çok fakir olan bir ülke değildir ama yönetim şekli vs. durumlar gelişme konusunda onları çokta ileriye götürmemiştir. Para birimleri ülkemiz parası karşısında neredeyse aynı düzeyde olmakla birlikte tam ticarete uygun ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ülke içinde genel olarak dışa kapalı bir durum hâkim olsa da bu dış devletlerle ticaret yapılmayacak gibi bir kanun var anlamına gelmiyor. Kendi içinde bulunan bu devlet üretim konusunda yani kendi malları ile piyasa yapma konusunda çokta aktif olan bir ülke değildir. Aklınıza gelebilecek birçok ürün bu ülkenin pazarında yer bulabilecek durumdadır. Takas yolu ile ticaretin zor olacağı bir ülkeden bahsettiğiniz için işlerinizi altın ve ya para olarak yapmanızda yarar göreceğiniz bir ülkedir. Laos gelişime açık Asya ülkelerinden biri olmakla birlikte dünyada milyarlarca kişi haritada yerini bile gösteremez. Ülkemiz içinde eminiz ki ülkenin yarısı haritada böyle bir ülke olduğundan habersizdir. Coğrafi keşifleri hatırlayalım, onlar çok bilinmeyen ülkelere yönelerek büyük ticaretler yapmış ve o şekilde ülkelerini zengin etmişlerdir. Sizlerde daha zengin olmak için bu ülkeyi tercih edebilirsiniz.

Laos’a ne satabilirim?

Böyle küçük ve kendi üretimi olmayan ülkelere birçok ürün satabilirsiniz ama yine de ihtiyaçlara göre yönelmekte fayda görüyoruz. Asya genel olarak soğuk bir yerdir ve bu ülkede sürekli ihtiyaçlar vardır. Bu ihtiyaçlara cevap verdiğiniz sürece sizler ticaretin altın kuralı ile başlamış olursunuz.

Deri

Laos gibi küçük ülkeler de bir de soğuk iklim şartları baş gösteriyorsa deri en büyük ticaret aracı olacaktır. Ülkemize bakarak ticaret yapmak çok yanlış bir iştir, Türkiye dünya ülkelerine göre gelişmekte olsa da bu şekilde küçük ülkelere göre çok gelişmiştir. Laos gibi bir ülkeye deri satmak ve ya deri işletmesi açmak sizlere çok büyük paralar kazandırır.

Tekstil ürünleri

Tekstil ürünleri ülkeler için önem sırası olarak çok önde gelir, özellikle Asya devletleri gibi soğuk iklim şatlarında yaşayan nüfusu orta halli ve toprağı az olan ülkelerde. Laos çok küçük bir ülke değil ama iklim olarak denize kıyısı olmadığı için sert iklimler yaşıyor. Bu durumda ülkede giyime el atmak yanlış bir hareket olmayacaktır. Bu ülkeye satacağınız tekstil ürünlerinden her zaman çok para kazanabilirsiniz.

Kimyasal ürünler

Kimyasal ürünler, tekstil ve deri gibi ürünler küçük ve orta çapta ticaret yapmak isteyen kişiler için önemli ihraç malları olacaktır. Kimyasal ürünler deyince aklınıza günlük bakım ürünleri ve temizlik ürünleri gelebilir. Sanayi anlamında gelişmemiş olan bu tür ülkelerin ihtiyacı olan ürünleri doğru analiz edersiniz o zaman paranın sıcak yüzü ile tanışma fırsatına erişmiş olursunuz.

E- ihracat

Laos teknoloji olarak çok ileri bir ülke olmasa da geri kalmış da sayılmaz. Bu ülkeye e- ihracat şeklinde yapılacak ticaretlerde zarar etmezsiniz. Düşünün daha az riskle gelen kazanç mı riskle gelen kazanç mı? Tabi ki de daha az risk ile gelen kazanç her zaman daha önde olacaktır. Burada ki ticaret ilanlarına göz atarak kendinize sağlam bir ortak bulabilir ve işlerinizi bu yolla halledebilirsiniz. İş güvencesi için fatura ve sigorta gibi olaylar mallarınızı her zaman güvence altında tutacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.