Ürdün’e İhracat Nasıl Yapılır?

0 10

Ürdün’e İhracat nasıl yapılır? Dünya ekonomisi çok dalgalı bir şekilde ilerlerken ülkemiz de bu işten nasip alıyor, birçok alanda pandemiden kaynaklı gerileme görülürken insanlar ticaret yapacak farklı dünyalar arıyor. Ortadoğu her zaman güzel bir ticaret alanı olmuş ve ülkemiz ile Ortadoğu arasında birçok ticaret yapılmıştır. Son olarak Ortadoğu’da yaşanan sorunlar ve ülkemizde ki Ortadoğu ile yaşanan sorunlar bazı Arap ülkeleri ile ticareti zorlaştırmıştır. Bazı ülkeler radardan çıkmış olsa da başka ülkeler gelmiştir. Libya bu ülkelerden biri olurken Ürdün’de aynı ticaret merkezleri içinde olabilir. İsmen duyulan ama hakkında çokta bilgimiz olmayan bir ülkeye nasıl ticaret yaparız, tabi ki de bunu yapamayız. Bu yüzden yazımızda Ürdün’e nasıl ticaret yaparız sorusunun cevaplarını vereceğiz.

Ürdün’e İhracat Nasıl Yapılır?

İlk olarak ticaret yapmak istediğimiz ülke hakkında bilgilenmek zorundayız, Ürdün Ortadoğu ülkeleri içinde düşük nüfusa sahip ve neredeyse toplama denilecek bir ülkedir. Yaklaşık olarak nüfusu 7 milyon civarı olan ülkede yerli Ürdünlü bulmak çok zordur. Ülkeye gelen kişiler, krallarda olmak üzere sonradan gelen kişilerdir. Ürdün’e zenginlerin ilgisi de çok fazladır ve ülke yabancı devletler tarafından fazlası ile destekleniyor. ABD gibi dünyanın en büyük güçleri bu Arap ülkesini siyasi çıkarlarına göre maddi olarak destekliyor. Ülkenin genel finans durumu ülkemize göre bir şeyler üretmese de daha iyidir. Para birimleri ülkemize göre yüksek alım gücüne sahiptir. 1 Ürdün dinarı 10 TL bazının üstünde işlem görüyor. Bu ülke ile ticaret yapma konusunda daha da heyecan yaratıyor, verdiğiniz malları düşük fiyatlara bile verseniz TL bazında çok yüksek paralar edecektir. Ürdün ülkesine ne satacağınız sizlere kalmış olsa da sizlere bazı ürünler konusunda bilgiler verelim.

  1. Giyim eşyaları

Ürdün’e ülkemizden en çok giden ve orada satılan ürünler giyim ürünleridir.  Arap ülkesi giyime çok yüksek paralar harcamayı seviyor ve genel olarak da fakir olmayan bir ülkeden bahsediyoruz. Ucuza imal edeceğiniz ve ya satın alacağınız ürünleri orada çok güzel paralara satıp karlı bir yapmış olursunuz.

  1. Hayvan

Hayvanlar Ürdün ülkesinde güzel para edebilecek ticaret mallarıdır. Özelikle büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar Ürdün’de güzel paralara satılacaktır. Ülkemizde ucuz olmasa da oradaki paranın daha değerli olması ticaret açısından çok kazançlı olacaktır.

  1. Madencilik ürünleri

Ürdün’e yapılacak ticarette maden ürünleri çok değer görüyor, Arap ülkeleri petrol ve birçok konuda zengin gibi görünse de madenler konusunda pek te şanslı değildirler. Bu yüzden Ürdün’e maden ürünleri satmak çok karlı bir yatırım olacaktır.

  1. Takı ve altın

Altın Arap ülkelerinde çok öne çıkan bir ürün olsa da takı tasarım konusunda çok da iyi olduklarından bahsedemeyiz. Bu yüzden takı konusunda yapılacak bir ticarette zararlı çıkma şansınız olmayacaktır. Sizler için böyle bir ticaret her anlamda karlı olmakla birlikte ülkemizden altın alıp gitseniz bile bu konuda genel algı olarak sizler karlı olan taraf olarak görünüyorsunuz.

Bu ürünler dışında Ürdün ülkesine birçok ürün daha satabilirsiniz ama sizler için başlıca ürünler bunlardır. Bu ürünler dışında birçok ürün daha Ürdün’de satılabilecektir, sadece ülkenin genel şartlarını ve ihtiyaçlarını değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu başardığınız zaman ticarette çok büyük paralar kazanabileceksiniz.

Ürdün’e nasıl giderim?

Ürdün’de çift ayaklı bir ticaret yapmak sizleri çok karlı duruma geçirebilir, ülkemizden alıp oraya karlı fiyata atmak da güzel bir olsa da buradan alıp orada da kendiniz satarsanız karınız çok yüksek olacaktır. Ürdün’e gitmek çok kolay bir iş değildir, Ürdün’de çalışmak için Arapçaya genel olarak hâkim olmalısınız. Ürdün’e yerleşen kişiler genel olarak zengin kişiler olsa da Arapça en çok bilinen ve konuşulan dildir. Bunun yanında Fransızca ve İngilizce de konuşulacak dillerden bir tanesidir. Ürdün’de genel olarak yaşamak ve ticaret yapmak için yapacağınız bu dilleri öğrenmek ve vatandaşlık için başvuru yapmaktır. Ülkede genel olarak durumu iyi olan kişiler olduğu için çalışacak insanlara da ihtiyaç da vardır. Bu yüzden güzel bir sunumla buradan Ürdün’e gidip orada ticaretinizi yapabilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi Ürdün’de karınız 1 dinar bile olsa bu para ülkemiz de 10 TL olarak dönecektir. 1000 Ürdün dinarı kazanmanız ülkeye 10000 bin TL ile döneceğiniz anlamına gelecektir.

Ürdün ile e- ticaret nasıl yapılır?

Ürdün geri kalmış bir ülke değildir ve çok zengin kişiler orada yaşar. Bu işi yapmak için kendinize güzel bir ortak bulursunuz. Bu yapmanız gereken ilk aşama olacaktır, hangi ürünler üzerinden ticaret yapacağınızı kararlaştırdıktan sonra e- sözleşme yolu ile yapılacak sözleşmeler sizleri güvence altına alacaktır. Bu yolla satacağınız ürünleri nasıl göndereceğinize de karar vermeniz gerekiyor. Ticarette her kuruş çok önemli ve kar olarak görülür. Bu yüzden yapmanız gereken en karlı ve sağlam ticaret yolunu bulup mal göndermektir. Yapacağınız işlerde takas yolunu çokta düşünmeyin ki para olarak yapılacak her takas sizleri daha karlı yapacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.